27-200 Starachowice
ul. Podlesie 78
tel. kom. 667 364 904, tel. 41 273 15 88

O nas

Obiekt działalność rozpoczął w 1995 roku z zamiarem szerzenia działań z zakresu nauki jazdy konnej. Od pierwszych dni działalności obiekt rozwijał się przechodząc kolejne etapy rozbudowy. Zbudowano bazę noclegową w ilości 8 pokoi i 18 miejsc noclegowych, stworzono aneks kuchenny dla tych którzy gustują w posiłkach które sami przygotują. Powiększono teren przyległy do posesji o parking dla pojazdów, plac zabaw, teren przeznaczony na organizację imprez ogniskowych i grillowych, wybieg dla koni, oraz profesjonalny parkur do organizacji zawodów konnych w skokach przez przeszkody. Obecnie zaawansowani jeźdźcy mogą udać się na pełną emocji przejażdżkę po przyległym lesie, a mniej zaawansowani mogą dostąpić zaszczytu nauki tej ekskluzywnej dyscypliny rekreacji po okiem doświadczonych instruktorów.

Wszelkie zapytania i rezerwacje związane z jazdą konną i innymi atrakcjami wynikającymi ze współpracy z końmi prosimy kierować pod numer telefonu 607 031 611.

Obiekt dysponuje miejscami parkingowymi dla 12 samochodów, a brama wjazdowa, ze wzglądów bezpieczeństwa, zamykana jest w porze nocnej. Auta o większych gabarytach można zaparkować na zewnętrznym parkingu przyległym do posesji.

Obiekt położony jest w bezpośrednim otoczeniu Sieradowickiego Parku Krajobrazowego, który w swych ostępach kryje wiele miejsc upamiętniających bohaterskie zrywy Narodowe. W odległości około 7 km znajduje się uroczysko Wykus – miejsce stacjonowania największego zgrupowania partyzanckiego w czasie okupacji hitlerowskiej AK Ponury-Nurt, ( szlak czarny ).

W sąsiedztwie znajduje się szereg zabytków jak choćby Klasztor Ojców Cystersów którzy od 1179 roku przebywają na terenie Wąchocka.

Całości atrakcyjności położenia obiektu dopełnia obecnie rewitalizowany, a w roku 2023 dostępny teren zalewu Lubianka, z bardzo czystą wodą, oraz kompleksem rekreacyjnym przeznaczonym dla użytkowników w różnym wieku. Kompleks rekreacyjny znajduje się w odległości około 100 metrów od obiektu.

Obiekt stanowi doskonałą bazę wypadową dla turystyki pieszej, dla tych którzy pragnęli by pochodzić po Górach Świętokrzyskich oddalonych o 25 km.

Wszystkim którzy postanowią przyjąć nasze zaproszenie życzymy udanego czynnego wypoczynku. W budynku w części hotelowej wszyscy goście mają do dyspozycji bezpłatny do stęp do sieci WIFI.

Właściciele

W sprawie rezerwacji pokoi, organizacji imprezy okolicznościowej lub ogniska zadzwoń pod numer 41 273 15 88 lub 667 364 904.